Kredyt
na zakup

Drogi Kliencie - w ramach naszej oferty zapewniamy bezpłatną pomoc i obsługę w zakresie pomocy w uzyskaniu kredytu hipotecznego przy współpracy z firmą Dom Kredytowy Notus SA.

Korzystając z pomocy w otrzymaniu kredytu, zyskuje się nie tylko czas, ale także przedstawioną bezpłatnie i w sposób bezstronny ofertę i fachową poradę.

Dedykowani dla Państwa doradcy pomogą w finansowaniu zakupu mieszkania, poprzez wybór najkorzystniejszej oferty, zbadanie zolności kredytowej oraz wypełnieniu formalności na każdym etapie procesu uzyskania kredytu. Zachęcamy zatem to zapoznania się już na tym etapie z naszym poradnikiem.

Skontaktuj się z naszym doradcą
w celu uzyskania porady:

Zapoznałem się z Oświadczeniem Notus i wyrażam zgodę
na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną.
Poradnik kredytobiorcy

Przygotowanie wniosków kredytowych

Wniosek kredytowy jest niczym innym jak zbiorem informacji o parametrach kredytu – kwocie, okresie spłaty i ustalonych warunkach oraz danych osobowych, prawnych i finansowych stron umowy zawartej między kupującym a deweloperem. Po stronie klienta leży przygotowanie dokumentów potwierdzających tożsamość, zatrudnienie i wysokość uzyskiwanych dochodów oraz posiadanych zobowiązań. Po stronie dewelopera wymagane są dokumenty prawne inwestycji potwierdzające jej aktualne zaangażowanie , stan prawny działki, na której jest realizowana inwestycja oraz całego przedsięwzięcia. Należy pamiętać, iż dobrze przygotowany wniosek kredytowy to również krótszy czas na wydanie decyzji kredytowej ze strony banku. Dlatego nasi doradcy są już przygotowani posiadając wszelkie aktualne dokumenty inwestycji.

Doradca finansowy, znający dobrze specyfikę danego banku i mający rozeznanie w rynku, potrafi także powiedzieć, czy bank udzieli finansowania dla mieszkania zakupionego u konkretnego dewelopera. Szanse na uzyskanie kredytu są bowiem także uzależnione od tego, na ile firma, od której kupuje się mieszkanie, jest postrzegana przez bank jako bezpieczna.

Zdolność kredytowa

Oczywiście wiele zależy tu od Państwa osobistej sytuacji finansowej, na którą składa się charakter uzyskiwanych dochodów – np. działalność gospodarcza, kontrakt , umowa o pracę, zlecenie, o dzieło, renta, powołanie itp. Kolejnymi kryteriami są jeszcze okres zatrudnienia, forma zatrudnienia u obecnego pracodawcy, ilość osób w gospodarstwie domowym, wiek kredytobiorców, posiadane zobowiązania czy nawet wykonywany zawód. Naszą rolą jest wstępna Państwa ocena i przygotowanie indywidualnego rozwiązania umożliwiającego przygotowanie oferty w oparciu o zebrane informacje na spotkaniu z Państwem.

Banki różnią się między sobą ofertą nie tylko kierując się kosztami związanymi z udzieleniem i spłatą kredytu, ale także podejściem do liczenia zdolności kredytowej. Stąd tak ważne jest aby już na tym etapie sprawdzić to u doświadczonego doradcy kredytowego , który uwzględni wielość i złożoność czynników mogących wpłynąć na ostateczny wybór banku. Aby dokonać weryfikacji zdolności kredytowej w najprostszy sposób można posłużyć się kalkulatorem kredytowym, który w przybliżonym stopniu pozwoli Państwu uzyskać informację o wysokości kredytu.

Proces kredytowy

Po wyborze najlepszego rozwiąznaia finansowego w celu zapewnienia Państwu bezpieczeństwa transakcji nasi doradcy złożą wraz z Państwem wnioski do kilku banków aby dać Państwu możliowść wyboru ostatecznej oferty na wypadek odmowy przyznania kredytu w którymś z banków lub wydania decyzji warunkowej, w kótrej bank zdecyduje się sinansować zakup pod pewnymi warunkami. Jeśli uzyskamy korzystne warunki w kilku bankach wówczas będzie możliwość wyboru oferty najpełniej spełniającej Państwa oczekiwania. W całym porcesie kredytowym nasi doradcy kontaktują się z bankiem celem uzupełniania wszelich informacji i odpowiedzi na pytania niezbędne do podjęcia decyzji kredytowej i za ich pośrednictwem i pomocą będą mieli Państwo zapewnioną obsługę kredytową. Nasi doradcy będą również z Państwem na podpisaniu umowy kredytowej zapewniając również doradztwo przy wyjaśnianiu zapisów umów z bankami.

Czym się kierować przy wyborze kredytu?

Szukając najlepszej oferty i porównując warunki w różnych bankach, trzeba mieć świadomość, iż kredyt jest produktem bardzo złożonym i uzależnionym od wielu czynników. Z punktu widzenia kosztu kredytu najistotnijeszym czynnkiem jest oprocentowanie, czas spłaty kredytu oraz koszty związane z jego uruchomieniem. Wszystkie te parametry służą ocenie konkretnego banku i porównanie ich będzie celem wyboru ostatecznej oferty.